"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sakarya Kuzuluk Kaplıcaları

Sakarya Kuzuluk Kaplıcaları

Sakarya Kuzuluk Kaplıcaları
Sakarya Kuzuluk Kaplıcaları

Kuzuluk Kaplıcaları çok eski tarihten bu yana bilinen ülkemizin en eski kaplıcalarından biridir.Bir şifa merkezi olarak sayılan Kuzuluk Kaplıcaları Akyazı da bulunan temiz havası,bol yeşilliği ve mükemmel doğası ile ülkemizin kaplıca şifa merkezlerinden biridir.

Kuzuluk tatil merkezinde konaklama otel odalarıyla değil de kiralık daireler ile sağlanıyor.Odalarda bir çok temel ev eşyası bulmanız mümkündür.Rahat bir tatil geçirebilmeniz için tüm kolaylıklar sağlanmıştır.

Kiralık dairelin temizliği ve bakımı orada çalışan görevliler tarafından yapılmaktadır.Yaza aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Kuzuluk Beldesi aynı zamanda kış aylarında da tatilcilerin tercih ettiği yerler arasında bulunuyor.Şifalı kaplıcaların en çok tercih edildiği aralık ve mart ayları arasıdır.

Kuzuluk Kaplıcalarında bir çok rahatsızlığın tedavi edildiği de kanıtlanmıştır.Bu hastalıkların başında kan dolaşımı rahatsızlıkları,kalp hastalıkları,mide bağırsak ve karaciğer hastalıkları,solunum yolu rahatsızlıkları,kireçlenme böbrek taşları ve her türlü romatizmal hastalıklar gelmektedir.Kuzuluk Kaplıcaları tıpkı şifalı bir el gibi sizlere şifa dağıtmaktadır.

Köyün içerisinde fiyatları diğer yerlere oranla oldukça uygun olan ve bütçenizi sarsmayacak şekilde bir çok restoran,cafe ve yeme içme için farklı mekanlar bulabilirsiniz.Özellikle yerli halkın kendi ürettikleri doğal gıdaları da Pazar yerinden  satın almanız mümkündür.Kuzuluk muhteşem doğallığı ile tatilcilere olağanüstü imkanlar sunmaktadır.

Kuzuluk ta konaklama aile tipi konaklama göz önünde bulundurularak tasarlanmış daireler ile sağlanmaktadır.Odalar büyük ve küçük daire olmak üzere iki gruba ayrılmıştır.Odalar oldukça konforlu ve fiyatları da uygun seviyede dir. Kuzuluk Evleri, Kuzuluk Beldesi’nde bulunan tek kür merkezidir ve her birine 84 C sıcaklıkta termal şifalı su verilen 1464 devremülk dairesinden oluşmaktadır.

Kuzuluk  evleri tatilcilerinin zamanlarını en iyi şekilde geçirebilmeleri için a dan z ye her şeyi düşünmüş.Belde ye gelen her yaştan tatilciler için uygun aktiviteler bulunmaktadır.Kuzuluk evlerinin bulunduğu alanlarda 2 halı saha,fitness center,yürüyüş ve bisiklet yolları,spor tesisleri,kuaför,alışveriş merkezleri yer almaktadır.Bay bayan ziyaretçiler için de ayrı 2 adet havuz bulunmaktadır.Günübirlik gelen tatilciler için de havuzlarda soyunma kabinleri yeme-içme mekanları tasarlanmıştır.Tesislerde24 saat görevli bir doktor bulunmaktadr.

Kuzuluk Maden Suyu, Kovuk Madensuyu, Soğuk Gazlı Su, Gencer Suyu,Gündüz Suyu,Halk Hamamı Kaynağı,4 Numaralı Kaynak,Göz Suyu,Taş Kaynağı,Tepe Çamuru,Dere Kaynağı gibi birçok doğal kaynak bulunmaktadır.

İstanbuldan akyazı otobüsüyle 3,5 saate kuzuluk kaplıcalarına ulaşmak mümkündür.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir