"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yunanistan’ın İncisi Santorini

Yunanistan’ın İncisi Santorini

Yunanistan’ın 205 km(kilometre) Güney doğusunda yer alan Santorini, Thirasia Aspronisi, Thera,  Palea ve Nea Kameni (Volkanlar) adaları Santorini adaları görselleri grubunu oluşturmuştur ve Ege Denizi’nin, 63 deniz mili kuzeyinde ve Girit Cyclades’in en güney kesiminde bulunmaktadır. Yanardağın patlaması ile birlikte küçük adalar oluşmuştur. Bu adaların başında en görkemli olan ada Santorini’dir.

Sıradanlık dışında bir yerde diğer yarısı ile hayatınızın en mutlu günü yaşamak istiyorsanız, mükemmel günbatımı manzarası mükemmel doğası huzur veren tabiatı ile Santorini çok iyi bir seçim olacaktır. Bu adanın manzarası tabiatın eşsiz güzelliği ve elbette sonsuza kadar sizin ve konuklarınızın hafızalarında kazınmış anlar yaşamasına sebep olacaktır. Ada genellikle düğün etkinlikleri için en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi olarak yerini almaktadır. Ayrıca yeni evli çiftlerin de balayı tatillerini geçirmek için tercih ettikleri  bir yer arasındadır Santorini Adası vazgeçilmez bir yer olarak ilk sıradadır.

Yunanistan’ın İncisi Santorini
Yunanistan’ın İncisi Santorini

Aktiviteler

Sahilleri ve plajları ile ünlü olan Santorini Adası’nın, en ünlü plajları, Perissa ve Perivolos ‘dir. Birlikte bu iki plajlar adada uzun siyah-zımparalanmış bir plaj oluşturur.Burada bir de çeşitli tavernalar ve restoranların yanı sıra oteller bulabilirsiniz.Ada’nın güneydoğu kesiminde yeralan Monolithos ve Avis de daha çoğunluğu aileler tarafından tercih edilen plajlardır.Kamari Plajını ise genç kesim dediğim insanlar oluşturuyor.

Santorini’yi keşfetmek isteyenler için de farklı tur seçenekleri ve aktiviteler düzenlenmiştir.Adanın doğası ile baş başa kalmak isteyenler yürüyüşe çıkabilir ya da düzenlenen grup yürüyüşlerine katılabilir,tekne ile iki küçük adalar turuna çıkabilir veya otobüs turlarına katılarak Santori nin muhteşem tarihini ve doğasını keşfedebilirsiniz.Ayrıca Fra Şehri Limanında teleferig gezilerine de katılabilirsiniz.Seyahat esnasından harika bir manzara ile baş başa olacaksınız.

Tarihi geçmişi ile ünlü olan Santorini Adasında birçok müze bulunmaktadır. Prehistorik Thera Müzesi,Arkeoloji müzesi,Deniz Müzesi, Megaron Gyzi Müzesi, Thera Sergi Duvar Resimleri,Folklor Müzesi,Şarap Müzesi,Mineraller ve Fosiller Müzesi,Art Space gibi Ada’nın tarihine ışık tutan müzeler mevcuttur.

Restorant,Cafe ve Barlar

Santorini’nin merkezi olan Fira ,Santorini Adasına yakın olmasından dolayı eğlence için en çok tercih edilen mekanların bulunduğu bölgedir.Burada her türlü zevke göre eğlenebilceğiniz ve güzel akşam yemekleri yiyebileceğiniz barlar,cafeler,restorantlar bulabilirsiniz.Özellikle gece hayatı ile ünlü olan Fira  eğlence merkezinde ,barlar ve kulüpler ana, pop, rock, R & B ve tabii ki Yunan müziği sesleri gibi birçok alternatif müzik seçenekleri mevcuttur.

Santorini Adası’nda geceleri canlı müzik dinlemek isteyenler için farklı alternatifler bulunur.Her akşam düzenlenen partilere katılabilir eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.Şarabı ile de ünlü olan Ada restorantlarında harika menüler ile muhteşem lezzetleri tamda imkanınız olacaktır.Yöresel lezzetlerden dnya mutfağına kadar birçok yemek seçeneği bulmak mümkündür.

Konaklama

Santorini Adası’nda lüks ve tam hizmet veren oteller,küçük Kaldera Adası’nın plajlarına yakın manzaralı odalar ve suitler,geleneksel daireler,apart odalar ve villalalar bulunur.Ada da hertürlü zevke ve bütçeye göre konaklama imkanları mevcuttur.Özellikle yeni çiftleri için balayı tatillerini geçirebilecekleri lüks oteller de mevcuttur. Dream Luxury Suites Santorini Oteli’ni önerebiliriz.

Ulaşım

Santorini Adası, Atina üzerinden en fazla uluslararası havaalanlarından ulaşılabilir.İstanbul dan sürekli kalkan Olympic Air’in aktarmalı seferlerini kullanabilirsiniz.. Atina’dan Santorini’ye uçuş süresi yaklaşık 40 dakikadır.Atina’da gelen Neredeyse tüm uluslararası tarifeli seferler, Santorini bağlantılı uçuş yapmak için yeterli zaman ayırmanız gerekir. Farklı Avrupa Şehirler çok sayıda charter uçuşları yaz döneminde adaya direkt uçuyor. Aynı dönemde Santorini ve Selanik uçuşları ile de bağlantılıdır.Ayrıca Yunanistan ve Atina’ya düzenlenen turları deneyebilirsiniz.

Adaya ulaşmak için başka bir yolu da düzenli feribot hizmeti tarafından, Pire, Selanik ve Girit liman ve hemen hemen tüm Kiklad adalarına seferler bulunur. 9 saat feribot ve arama bağlantı noktaları bağlı – tekne gezisi yaklaşık 5 sürer.Günlük yüksek sürat tekneleri, Pire limanı ve çok sayıda diğer Kiklad adaları ve Girit bırakarak sadece yaz döneminde de mevcuttur.Yaklaşık olarak 4-5 saat sürer.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir